top of page
  • Yazarın fotoğrafıEbru

Kariyerini Farket

ThetaHealing Meditasyonu ile İş ve Kariyer Üzerine His Yüklemeleri

Birçok insan kendilerini kariyerlerine göre tanımlarlar.


“Ne işle uğraşıyorsunuz?” toplantılarda, yemeklerde konuşma başlatmak için sorulan en sık sorudur ve bu soru genellikle kişinin kişisel hobi ve ilgilerinden çok profesyonel iş hayatı hakkında sorulan bir sorudur.

Araştırmalar, dışarıdan başarılı bir hayata sahip gözüken insanların birçoğunun zihinsel ve duygular enerjilerinin çoğunu iş hayatlarına yönelttiğini göstermektedir.


“Örnek Aile (film)” gibi yaşamaya çalışmak milyonlarca insanı kredi kartı borcuna batırdı, bu da strese ve tüm ailenin hayatlarını borçtan kurtulmak için telaş içerisinde geçirmesine neden oldu. Bu yaşamdaki dengesizliğin muazzam bir örneğidir, çünkü kişinin özel hayatına adayacağı çok az şeyi kalacaktır.


İşiniz için kendinizden çok fazla vermiş olmanızın bir negatif sonucu da fiziksel ve mental tükenmedir.

Bu bitmeyen daha fazla para isteği yüzünden, çalışanlar ruhlarını ve yüreklerini işlerine adıyor, yalnızca işe alınmak, terfi etmek veya daha da kötüsü sadece kovulmamak için.

Evet, hepimiz ailemizin ihtiyaçlarını karşılamalıyız ve bunu istiyoruz ama ne pahasına?

Kişisel ilişkilerinize enerjinizin büyük bir kısmını ayırdığınıza emin olun çünkü şu andaki işinizden çok daha uzun sürecek (ömür boyu).


Kariyerinizde en iyi performansa gösterebilmeniz için fiziksel ve mental olarak sağlıklı hissetmeniz gerekir. İş ve hayat dengenizi korumak buna katkıda bulunacaktır.


İş ve özel hayatınızdaki dengeyi korumak için bu tavsiyeleri uygulayın:1.Çalışma saatlerinizi sınırlandırın: işinizden belirlenen saatte çıkın ve eğlence veya egzersizlerinizi rutininize dahil edin.

Eğer işkolikseniz, “daha az çalışmayı deneyeceğim” demek yeterli olmayacaktır, karar verdiğiniz eforu saatlerinizi dengeleyebilmeniz için makul bir şekilde uygulamalısınız.


2.İş telefonunuzu kapatın: Eğer doktor değilseniz, siz evinizde rahatlarken arayanların sesli mesaj bırakmasını sağlayın.

Bu sınırı kariyerinizin başından çizin; aileniz bunun için size müteşekkir olacaktır.


3.Haftanın 1 gününü dinlenme günü olarak seçin: geleneksel olarak bu gün Pazar günüdür fakat daha modern bir yerde çalışıyorsanız bu gün haftanın herhangi bir günü olabilir. Bu günü kendinize ve ailenize odaklanmak için ayırın. Eğlenceli şeyler yapın ve kendinizin keyfini çıkarın!

Bu, bilgisayarınızı, cep telefonunuzu ve hatta televizyonunuzu kapatmanız anlamına geliyor, eğer cesaretiniz varsa!

Dengeli iş gününü sağlıklı egzersizlerle birleştirmeniz iş ve özel hayatınızdaki haz ve tatmininizi artıracaktır. Çok sıklıkla, var olduğunu bile unuttuğunuz enerji ve aşkınızı yenilenmiş bir şekilde bulacaksınız!


Aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşacağınız birçok harika hikâyeleriniz olacak.


70 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page