top of page
  • Yazarın fotoğrafıEbru

Bilincimize bilinçaltımız arasındaki bağ nasıl şekillenir?

Güncelleme tarihi: 18 Eyl 2017Eğer bilinciniz ve bilinçaltınız uyumlu değilse yani bu ikisi farklı şeylere inanıyorsa o zaman düşünce yapınız netlikten uzaklaşır ve kendi içinizde çatışmalar yaşamaya başlarsınız. Bu da sizin sağlıksız, mutsuz, huzursuz bir hale bürünmenize sebep olur.


Bu yüzdendir ki; birçok psikolog, kişisel gelişim uzmanı ve bilge kişiler kitaplarında hep TEK'likden bahsetmişlerdir. Yani bilinçaltınızın ve bilincinizin aynı paralellikte birbiriyle uyum içinde olması aynı inançları desteklemesi size yepyeni kapılar açacaktır.


Örneğin; Kişi görüntüde çok pozitif görünümde sürekli olumlu şeyler düşünen, bir dünya kişisel gelişim kitapları okuyup olumlamalar yapan biri olsa dahi, bilinçaltı bunu

desteklemiyorsa bir süre sonra yine başladığı yere geri dönmeye mahkûmdur. Öncelikle ekim yaptığımız toprağın (bilinçaltının) temizlenip ektiğimiz tohumlar ın yeşermesine verimli bir hale getirilmesi gerekmektedir.


Yine başka bir örnekle açıklamak gerekirse; Bilinçaltınız paranın zor kazanıldığına ekmeğin aslanın ağzında olduğuna inanıyorsa kişinin karşısına da parayı zor şartlarda kazanmasını sağlayacak deneyimler çıkacaktır. Çünkü bilinçaltı tıpkı bir mıknatıs gibi kendi gerçeklerine uyan titreşimdeki şeyleri kendine çekmeye ve kişiye bunları yaşatmaya başlayacaktır. Bilinçaltına yerleştirdiğiniz inançları değiştirdiğinizde ise her şey değişir.

10 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page