top of page

Mindfulness
Koçluk

Kendinizle şefkatli bir şekilde konuşuyor musunuz?

Günlük yaşamınızda farkındalık tekniklerini kullanırken kendinize güveniyor musunuz?

Hassas duygular yaşadığınızda, bunları yararlı şekillerde işliyor musunuz?

İddialı bir şekilde iletişim kuruyor musunuz ve güçlü bir özgüven duygusuna sahip misiniz?

Etkili bir stres yönetimi planınız var mı?

Peki ya iş ve yaşam dengenizi kurabiliyor musunuz?

Bu sorulardan herhangi birine

“HAYIR”

cevabını verdiyseniz, bir mindfulness koçluk çalışması yapmayı düşünebilirsiniz.

www.ebrusener.com (5).png

Daha güçlü, merkezlenmiş, kendinizden emin hissetmeniz için buradayım.

Mindfulness farkındalığın bir  niteliğidir. Açık, nazik  ve yargısız farkındalıktır. Bu  nitelik yaşam  kararlarımızı verirken  ve  en  önemli değerlerimizi keşfederken kullanmak istediğimiz bir  tarz dikkat, farkındalık yoludur.

 

Hemen olmayabilir ama bir kas gibi geliştirilebilir.

 

Breathing  Mind   Mindfulness  Koçluğu  hayatımıza  bakarken   aynı zamanda bu  nitelikleri geliştirmeyi hedefler. Böylece  hem  kendinize daha  faydalı olabilir hem  de toplum için de kabul gören faydalı bir birey olmanızı destekler.

 

"Başka bir deyimle Mindfulness kalbin  mevcudiyetidir."

Mindfulness Koçluğu Nedir?​​

Koç ve danışan arasında kurulan planlı ve profesyonel bir süreçtir.

Spiritüel bilgelik ve yaşam koçluğu uygulamalarını bir araya getirir.

Danışanın hayatında bakmak istediği alanlarda farkındalık kazanması sağlanır. Bunun için görüşmelerde mindfulness pratikleri de uygulanır.

Breathing Mind Mindfulness Koçluğu'nun amacı, danışanların kendi benzersiz ifadelerini bulması ve yaşamlarını neşeyle sürdürmesidir.

  

Koçluk seanslarında öğreneceğiniz meditasyon tekniklerini gündelik hayatınızda kolaylıkla kullanabilirsiniz. Yoğun yaşam temponuzda dengesini kaybetmiş olan sinir  sisteminizin dengelenerek dönüşümü için kullanabilceğiniz etkili ve güçlü mindfuness teknikleri odaklanmak istediğiniz alanlara kararr verip adım atmanıza ışık tutarak sizi güçlendiri.

  

‘Mindfulness’, tüm sürecin içinde koçluğumuzun kalbinde duruyor çünkü; zihniniz berraklaşıp sinir  sisteminiz yatışınca iç sesinizin sesini çok  daha kolay bulabileceğinizi ve bu şekilde özünüzden hareket edebileceğinizi sizde göreceksiniz.

 

Mindfulness Koçluk - Devamını Oku
Beyaz Kum ve Taş

Mindfulness Koçluk 

Breathing Mind Mindfulness Koçluğu spiritüel bilgelik  ile yaşam koçluğu uygulamalarını bir araya getiriyor. Amacımız  spiritüel uygulamalar ve günlük hayat arasında köprü kurmak.

 

Hayatlarımızın desteğe ve gelişmeye ihtiyaç  duyan yönlerine bakarak değişime yönelik  hareketin korku yerine  gerçek  özümüzden kaynaklanmasına izin vereceğiz.  Kararlar genellikle korkulara ve koşullanmalara dayanıyor. Basit ve etkili meditasyon metotlarıyla iç sesimizi  korkuya dayanan koşullanmalarımızdan ayırt etmeye  başlayacağız.

Hayatlarımızda eksikliğini gördüğümüz şey aslında bir boşluk değil, bir fırsat. Daha  derin bir kabullenme ve uyanışa  açılan  bir pencere. BM Mindfulness Koçluğu’nun bakış açısıyla hayatlarımızda aslında yanlış ya da eksik hiçbir şey yok. Algımızda  öyle bir değişiklik gerçekleşebilir ki zayıf yönler  öğrenmek için birer hediye olarak  görülebilir ve kişisel hedeflere ulaşmak için atılacak  her adım  derin bir kaynaktan = gerçek özümüzden gelebilir.

  

Günlük hayat daima  seçim  yapmak  üzerine. Gerçekten bir seçim yapabileceğimizin farkında mıyız yoksa sürekli aynı alışkanlıklar ve enerji seviyeleri  aracılığıyla  hayatımız boyunca tekrar eden durumlara doğru mu çekiliyoruz?

  

Hepimizin içinde bulunan bereketli kaynaktan neşe  ve sükûnetle hareket edebilir miyiz?

Her birimiz  benzersiz ifadeleriz ve her  birimizin hayatı  kendine özgü. Sen  hiç kimse  gibi olamazsın ve hiç kimse  de senin gibi olamaz. Benzersiz ifadeni bul ve yaşamını neşeyle  sürdür. Breathing Mind Koçluğu’nun amacı bu.

 

Bu metot  ile ev ödevi olarak  yapacağımız çeşitli  meditasyon uygulamaları öğreneceğiz. Bu uygulamalar kısa ve etkili. Önemli olan  bunları her  gün size neşe  verecek  bir biçimde uygulamak. Her yerde  her şekilde yapılabilirler – biz günde 20 dakika  yapmanızı teşvik ediyoruz.  Bu meditasyonlar zihni berraklaştırarak sinir sistemini sakinleştiriyor ve gerçek  iç sesinizi  bulmaya ve öz kaynağınızdan hareket etmeye başlayabiliyorsunuz.

 

Seanslarda hayatlarımızdaki belirli  konulara bakarken meditasyonu işin içine katacağız. Hayatlarımızın bu alanlarının haritasını çıkarmak için uluslararası geçerliliği olan  bir koçluk  metodunu kullanacağız ve hedeflerimize ulaşmak için bu adımları kullanacağız.

 

Zamanın sınadığı ve bilimin etkisini kanıtladığı spiritüel uygulamaları (uygulama  yönünde motivasyon sağlaması açısından bu veriler  de seanslarda sunulacak) ve mevcut sorunları ele alan koçluk  tekniklerini bir araya getirmenin dönüşüm için en etkili yol olduğuna inanıyoruz.

Her insan  değişebilir. Her birimiz  içimizde sonsuz  ve sınırsız  bir kaynağa sahibiz. Gerçek özünüzden hareket ederek hedeflerinize ulaşın.

Mindfulness Çalışmaları

8 Hafta Mindfulness

Image by Simon Migaj
bottom of page