top of page
  • Yazarın fotoğrafıEbru

TEZAHÜR KUTUSU

Çakralarla Tezahür, Aşkı Kendine Çek, Parayı Kendine ÇekHiç Tezahür Kutusu'nu duydunuz mu ?

 

Niyet veya dilek kutusu olarak da düşünebilirsiniz.


 

Tezahür kutuları, hayatınıza çekmek istediğiniz belirli şeyler olduğunda enerjinizi kanalize etmenin harika bir yolu olabilir.

 

Yeni bir kariyer, hayalinizdeki aşk, sağlıklı bir bebek veya daha sağlıklı bir bedene sahip olmak gibi belirli şeyleri tezahür ettirme şansınızı artırmanıza yardımcı olmak için kullanılabilirsiniz. Veya bunları daha genel anlamda tezahür ettirtmek istediğiniz şeylerin fotoğraflarını toplamak ve depolamak için kullanabilirsiniz.TEZAHÜR KUTUSU VEYA DİLEK KUTUSU NEDİR?

 

Bir tezahür veya dilek kutusu, çekmeyi arzuladığınız bir şeyin etrafında belirli bir niyetin dünyasal yaratımına yardımcı olmak ve aynı zamanda enerjiyi bu tezahüre kanalize edebilmek için satın aldığınız (veya yarattığınız) fiziksel bir kutudur.
KUTU OLUŞTURMANIN FAYDALARI

 

Tezahür ve çekim yasası uygulamanızın bir parçası olarak bu tür kutuları oluşturmanın pek çok avantajı ve faydası vardır. En büyük faydalardan bazıları şunlardır:

 

✔️ Arzularınız ve niyetlerinizle daha derinden bağlantı kurarsınız ✨


✔️ Zihninizdeki ( somut olmayan ) bir düşünceyi, dileği veya niyeti alıp ellerinizle tutabileceğiniz fiziksel ( somut ) bir şey yaratarak tezahür ettirmenizde ekstra bir adım daha ilerliyorsunuz 🤲🏼


Dilek kutunuzun yanında kullanmayı en sevdiğim araçlardan biri de vizyon panosudur çünkü vizyon panonuz, günlük olarak hedeflerinize kendinizi bağlamanıza izin verecektir.


Nihai hayallerinizin ve arzularınızın tezahür ettiğini göreceğiniz SÜPER ETKİLİ  bir vizyon panosu yaratmanız için bu canva bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Lütfen kendinize kaydedin tasarımı… NASIL BİR KUTU HAZIRLAMAK İSTİYORSUNUZ?

 

Ne tür bir kutu oluşturacağınıza karar verirken kendinize şunu sorun:

 

Tezahür etme çabalarımı ARTIRMAK ve bir şeyin daha hızlı tezahür etmesine yardımcı olmak istediğim belirli bir konu/durum var mı ?

 

Cevabınız evet ise, o zaman gidilecek yol belirli bir tezahür kutusudur!

 

Gerçekleştirmek, deneyimlemek istediğim ve bunları bir yerlerde tutabilmek istediğim çok sayıda hayalim ve arzum var mı?

 

Bu soruya evet yanıtı verdiyseniz o zaman gidilecek yol genel niyet kutusudur!

 

Her ikisine de sahip olup olamayacağınızı merak ediyorsanız…

 

Evet, tezahür ettirme araç setinizin bir parçası olarak kesinlikle her iki tür kutuya da sahip olabilirsiniz. 4 ADIMDA TEZAHÜR KUTUSU NASIL OLUŞTURULUR


Adım 1. Doğru Kutuyu Bulma

 

İster spesifik bir tezahür kutusu, ister genel niyet kutusu oluşturuyor olun, atmanız gereken ilk adım sizin için doğru kutuyu bulmaktır.

 

Kutunun neye benzemesi gerektiğine ya da yapıldığı özel malzemeye ilişkin kesin ve kesin kurallar yoktur, ancak göz önünde bulundurmanız gereken başka hususlar da vardır:


Büyüklük ve şekil

 

Seçeceğiniz kutunun içine koymak istediğiniz her şeyi alacak kadar büyük olması gerekiyor. 

 

Yaratıcılık kutunuzun (yalnızca resimler yerine) fiziksel nesneler içerebileceğini unutmayın; bu nedenle, onu satın almadan önce içermesini istediğiniz her şeyin bir listesini yaptığınızdan emin olun ve gelecekte yapabileceğiniz şeyler için her zaman küçük bir yer bırakın.

 

 

Malzeme

 

Daha önce de belirttiğim gibi, kutunun neye benzeyeceğine veya malzemesine ilişkin kesin ve kesin kurallar yoktur ancak sağlam olduğundan emin olmak istersiniz.

 

Bu nedenle teneke, ahşap, deniz kabuğu, deri, plastik gibi dayanıklı kılan her şeyden yapılmış kutuları öneririm.

 

 

Kutunuzu nereden satın alabilirsiniz?

 

Basit bir Google araması, başlamak için harika bir yerdir. Yine instagramda pek çok üreticiye ulaşmak mümkün. Benim gibi gelenekselci bir kişiyseniz bu ürünleri satan dükkanlara gidebilirsiniz. Ben Eminönü veya Kadıköy’deki kutucuları gezmeyi ve hoşuma giden ürünü satın almayı seviyorum. 

 

Kutunuzu yapma

 

Kendi kutunuzu yapıp yapamayacağınızı merak ediyorsanız, evet kesinlikle yapabilirsiniz!

 

Yine internette kişiselleştirilmiş kutular satan siteler var. Kutuya marka veya damga yaptırmak gibi, arkasında ekstra bir niyet ve güç katmanı oluşturabilir (bir tane satın almayı seçerseniz, bu, onu kişiselleştirmenin harika bir yolu olabilir). 

Hatta karton ve mukavvalar ile kutunuzu tamamen kendiniz de yapabilirsiniz.

 

Ya da eve gelen bir kargo kutunuzu kendi niyetinize uygun olarak kişiselleştirmeniz de iyi bir fikir olabilir.

 

Adım 2. Kutunuzun Amacını Belirleyin

 

Evrendeki en güçlü şey niyettir.

 

O zaman kutuyu elinize alır almaz mutlaka onunla konuşun ve ona amacını anlatın…

 

Bunu yapmak için kutuyu elinizde tutun, gözlerinizi kapatın ve kutuya koyduğunuz her şeyin tezahür etmesi için niyet edin.

 

Niyeti ellerinizle kutuya aktardığınızı hayal edin. 

 

Hatta işleri bir adım daha ileri götürüp kutuyu güçlü bir enerji girdabı olarak hayal etmek isteyebilirsiniz

Arzularınızı ve niyetlerinizi almayı bekleyen enerjinin kutunun içinde döndüğünü hayal edin. Bonus İpucu:

 

Bir kutu yapmak yerine satın almaya karar verirseniz, niyetinizi belirlemeden önce onu temizlemek akıllıca olacaktır. 

Kutuyu temizlemek, ona dokunmuş olabilecek diğer insanların enerjisini ortadan kaldıracak ve onu tezahürünüz için "temiz bir sayfa" haline getirecektir.

 

Temizlemenin en iyi yolu Adaçayı kullanmaktır. Biraz Adaçayı yakın ve kutuyu dumanın içinden geçirin ve bunu yaparken kutunun her türlü istenmeyen veya negatif enerjiden temizlendiğini hayal edin.


Adım 3. Kutunuzu Doldurma


Artık kutunuz kullanıma hazır olduğuna göre sıra eğlenceli kısma geldi: doldurmaya!

 

Kutunuza ne koyacağınıza karar verirken, dahil ettiğiniz eşyaların bir amacı olması ve neyi çekmek istediğinizin açık olması önemlidir.

 

 

Örneğin:

 

Yeni bir kariyer tezahür ettirecek bir kutu oluşturmak istiyorsanız şunları eklemeyi düşünebilrsiniz:

 

 

➤ Arzu ettiğiniz kariyerinizi yaşarken hissedeceğiniz duyguları, hisleri anlatan görsel objeler belki işinizde kullanacağınız eşyaların temsileri

Ayrıca kariyeri ve parayı çeken  melek sayıları , alıntılar, paraya ve değişime iyi gelen esansiyel yağlar (Paçuli gibi), kurutulmuş çiçekler, tüyler ve sizin için önemli olan diğer şeyler gibi  sizin için anlamlı olan sembolleri de ekleyebilirsiniz .

 

Genel bir niyet kutusu oluşturmak istiyorsanız yaklaşımınızda daha rahat olabilir ve bunun yerine çeşitli tezahürlere yönelik öğeler dahil edebilirsiniz, ancak yine de oraya yerleştirdiğiniz her şeyin bir amacı olduğundan emin olun.

Rastgele öğeler kullanmayın!


Adım 4. Tezahür Etmek İçin Kutunuzu Kullanma

 

Kutunuzu doldurduğunuzda, onu tezahür ettirmek için kullanmaya başlamanız gerekecektir.

 

Hayalinizdeki o karavan yaşamını çekmek gibi büyük bir arzunuzu tezahür ettirmek için özel bir kutu oluşturmaya karar verirseniz, onu kullanmak ve enerjinizi her gün ona yönlendirmek için bir rutin oluşturmak isteyeceksiniz. 

 

Bunu yapmanın en sevdiğim yolu şudur:

 

➤ Vizyon tahtanızın(yada varsa size özel bir sunağınız) önüne oturun

➤ Birkaç dakikanızı meditasyon yaparak ve zihnimi temizleyerek geçirin

➤ Tezahür kutusunu elinin içine al

➤ Evrensel enerjinin başınızın üstünden bedeninize, ellerinize ve kutuya indiğini hayal edin

➤ Daha sonra tezahürün her yönünü hissederek arzunuzu çok detaylı bir şekilde görselleştiririn. 

➤ Bunu yapmak için en az 10-15 dakika ayırın

 

Bu uygulamayı 21 gün boyunca mutlaka yapın!

Yaşamınızda değiştirmek, dönüştürmek yeniyi hayatınıza katmak istediğiniz hikayenin yaratımı için size enerji ve eylem olarak değitiren ve yeni hikayenizin frekansına uyumlayan dönüşüm koçluğunu deneyimleyi seçerseniz benimle iletişime geçin.


17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page