MINDFULNESS KOÇLUK

Kendiniz için iyi bir şey yapın, iyileşin

Mindfulness farkındalığın bir  niteliğidir. Açık, nazik  ve yargısız farkındalıktır. Bu  nitelik yaşam  kararlarımızı verirken  ve  en  önemli değerlerimizi keşfederken kullanmak istediğimiz bir  tarz dikkat, farkındalık yoludur. Hemen olmayabilir ama bir kas gibi geliştirilebilir. Breathing  Mind   Mindfulness  Koçluğu  hayatımıza  bakarken   aynı zamanda bu  nitelikleri geliştirmeyi hedefler. Böylece  hem  kendimize daha  faydalı olabilir hem  de toplum için de en iyi insan  olabilelim.

 

Başka bir deyimle Mindfulness kalbin  mevcudiyetidir.

Mindfulness Koçluğu Nedir?

Breathing Mind Mindfulness Koçluğu zihin  bilimleri (contemplative science)  ile spritüel metotları yaşam koçluğu metotlarıyla birleştiriyor.

  

Meditasyon ile sinir  sisteminizin dengelenmesi ve dönüşüme uğraması için teknikleri öğretmek ve danışanın bireysel hayatında odaklanmak istediği  alanlarda kararlar verip adımlar atmasına ışık tutmak istiyoruz.

  

‘Mindfulness’, koçluğumuzun kalbinde duruyor çünkü  zihni berraklaştırıp sinir  sistemini yatıştırınca danışanın iç sesini  daha kolay bulabileceğine ve bu şekilde öz kaynaktan hareket edebileceğine inanıyoruz.

İki ayakla yürüyoruz

Being ve Doing State’

Olma  ve Yapma  Hali

 

Breathing Mind Mindfulness Koçluğunda neyi değiştirebileceğimizi ve neyi kabullenebileceğimizi ayırt etmek  için meditasyon (Olma) ve geleneksel koçluk  metodlarını (Yapma) birleştiriyoruz.

  

Kabullenmeden başlayan dönüşüm aynı zamanda kabullenmenin başka  bir boyutu. Kabullenme statik  bir halde kalmanıza neden olmuyor, kimi zaman  en büyük  dönüşüme yol açan hal oluyor.

  

Profesyonel koçluk  metotları ile meditatif bir alandan verilen kararlarla aksiyon  haline geçiyoruz.

​​

 

Mindfulness Koçluk 

 

Breathing Mind Mindfulness Koçluğu spiritüel bilgelik  ile yaşam koçluğu uygulamalarını bir araya getiriyor. Amacımız  spiritüel uygulamalar ve günlük hayat arasında köprü kurmak.

 

Hayatlarımızın desteğe ve gelişmeye ihtiyaç  duyan yönlerine bakarak değişime yönelik  hareketin korku  yerine  gerçek  özümüzden kaynaklanmasına izin vereceğiz.  Kararlar genellikle korkulara ve koşullanmalara dayanıyor. Basit ve etkili meditasyon metotlarıyla iç sesimizi  korkuya dayanan koşullanmalarımızdan ayırt etmeye  başlayacağız.

Hayatlarımızda eksikliğini gördüğümüz şey aslında bir boşluk değil, bir fırsat. Daha  derin bir kabullenme ve uyanışa  açılan  bir pencere. BM Mindfulness Koçluğu’nun bakış açısıyla hayatlarımızda aslında yanlış ya da eksik hiçbir şey yok. Algımızda  öyle bir değişiklik gerçekleşebilir ki zayıf yönler  öğrenmek için birer hediye  olarak  görülebilir ve kişisel hedeflere ulaşmak için atılacak  her adım  derin bir kaynaktan = gerçek  özümüzden gelebilir.

  

Günlük hayat daima  seçim  yapmak  üzerine. Gerçekten bir seçim yapabileceğimizin farkında mıyız yoksa sürekli aynı alışkanlıklar ve enerji seviyeleri  aracılığıyla  hayatımız boyunca tekrar eden durumlara doğru mu çekiliyoruz?

  

Hepimizin içinde bulunan bereketli kaynaktan neşe  ve sükûnetle hareket edebilir miyiz?

Her birimiz  benzersiz ifadeleriz ve her  birimizin hayatı  kendine özgü. Sen  hiç kimse  gibi olamazsın ve hiç kimse  de senin gibi olamaz. Benzersiz ifadeni bul ve yaşamını neşeyle  sürdür. Breathing Mind Koçluğu’nun amacı bu.

 

Bu metot  ile ev ödevi olarak  yapacağımız çeşitli  meditasyon uygulamaları öğreneceğiz. Bu uygulamalar kısa ve etkili. Önemli olan  bunları her  gün size neşe  verecek  bir biçimde uygulamak. Her yerde  her  şekilde yapılabilirler – biz günde 20 dakika  yapmanızı teşvik ediyoruz.  Bu meditasyonlar zihni berraklaştırarak sinir  sistemini sakinleştiriyor ve gerçek  iç sesinizi  bulmaya ve öz kaynağınızdan hareket etmeye  başlayabiliyorsunuz.

 

Seanslarda hayatlarımızdaki belirli  konulara bakarken meditasyonu işin içine katacağız. Hayatlarımızın bu alanlarının haritasını çıkarmak için uluslararası geçerliliği olan  bir koçluk  metodunu kullanacağız ve hedeflerimize ulaşmak için bu adımları kullanacağız.

 

Zamanın sınadığı ve bilimin etkisini kanıtladığı spiritüel uygulamaları (uygulama  yönünde motivasyon sağlaması açısından bu veriler  de seanslarda sunulacak) ve mevcut sorunları ele alan koçluk  tekniklerini bir araya getirmenin dönüşüm için en etkili yol olduğuna inanıyoruz.

 

 

Her insan  değişebilir. Her birimiz  içimizde sonsuz  ve sınırsız  bir kaynağa sahibiz. Gerçek özünüzden hareket ederek hedeflerinize ulaşın.

Mindfulness Koçluk Seansı Almak İçin

Mesajınız gönderdildi, teşekkürler.

MINDFULNESS ÇALIŞMALARI