top of page

Theta Healing®

HİS YÜKLEMESİ

Asıl belirleyici olan hislerdir. Hislerini farket!

His Yüklemeleri Hakkında Bilgi

ThetaHealing® seanslarında kullanılan en önemli teknik his çalışmasıdır. Bu çalışma ile yapılan değişikliklerin hızları şaşırtıcıdır.

 

Beş çeşit duygu vardır…

 

  1. Kızgınlık         

  2. Korku             

  3. Üzüntü

  4. Neşe

  5. Sevgi/ Aşk

  

Vücuttaki tüm kızgınlığı çıkartabilirsiniz, sudan korkunuzu temizleyebilirsiniz ama yine de bunların hisleri kalacaktır. Bir kişiye yabancı olabilecek herhangi bir duygu için, kişiye bu hislerin nasıl hissedildiklerinin Yaratıcı Kaynak tarafından gösterilmesi gerekir.

 

His; herhangi bir şeye karşı zihinde veya bedende oluşan ve yoğunluğu yüksek olmayan bir duygusal tepkinin farkına varma işidir. Örneğin; bir ayağı topallayarak yürüyen bir kediye duyulan acıma hissi, farkına varılan böylesi bir duygusal tepkidir. 

Duygu; farkına varılan bir hissin kuvvetlenerek, bilinçte ve bedende genel bir uyarılmışlık hali oluşturmasıdır. Korku, üzüntü, aşk gibi...

 

Peki, ama bu kadar kolay mı? Sadece bir EVET demekle bu gerçekten olur mu?

Duygular olaylara verdiğimiz tepkilerdir.

Asıl belirleyici olan HİSLERDİR.

Hislerini fark et.

 

His yüklemelerinde  sadece 'EVET yazdığınızda bu his enerji olarak sizin bilinçaltınıza, inanç düzeylerinize inecek sizinle rezonansa girecektir.

Bu sorunun cevabı tamamen sizin bilinçaltınıza, inanç düzeylerinize bağlıdır.

 

Örneğin; “Evlilik aşkı öldürür “inancı olan bir kişiye… AŞK ile ilgili bilinçaltınızda ve inanç düzeylerinde aşkı hayatınıza alıp kabul etmemekle ilgili derin inançlara sahip olabilirsiniz.

 

İnançlarımız hayatımızı şekillendirir ve neyi nasıl yaşayacağımızı belirler. Neye inanıyorsanız onu yaşar ve onu deneyimlersiniz. Hayatınızda sorunlu alanlar yâda değiştirmek istediğiniz noktalar varsa önce inançlarınızı incelemeli ve bunları değiştirmelisiniz.

 

Herhangi bir konuda bir inanca sahip olmak, inandığınız şeyi onaylayacak deneyimleri yaşamayı kabul etmeniz demektir.

 

Doğru şeylere inanmak ister ve doğru şeylere inandığımızı kabul ederiz. Bu o kadar güçlü bir ön kabuldür ki bilinçsizce inançlarımıza uygun seçimler yaparız.

 

Eğer paranın zor kazanıldığına inanıyorsanız, mesai saatleri çok ağır bir işi tercih edersiniz. Eğer evliliğin aşkı öldürdüğüne inanıyorsanız eşinize aşkınızı tüketecek şekilde davranırsınız. Elbette bütün bunları bilinçli bir şekilde yapmazsınız, hatta bilinç düzeyinde bu durumdan çok şikâyetçisinizdir. Bütün bu seçimler bilinçaltı düzeyde yapılır.

  

İşte Theta Terapisti seanslar ile buradaki negatif programı bulup ilgili inançları tek tek tespit eder ve pozitif programlar yerleştirilir. Bunu yaparken Thetahealing® tekniğini kullanır. İnanç değişimi toplu yapılamaz, kişiye özel ve izinle yapılır ve uzaktan da yapılabilir.

 

Theta seansıyla şahlandırılıp yeniden yapılandırılır. Konu ne olursa olsun o konuyla bağlantılı sizi engelleyen negatif programlar bulup değiştirilir.

 

1996 da İngiltere’de yapılan bir çalışmaya göre insan zihni uyanık kaldığı 12 saatte ortalama 60.000 düşünce üretebiliyor. Peki, sen, zihnindeki düşünce trafiğinin farkında mısın?

Düşüncelerimizi ustaca yönetmek lazım. Yoksa Kaosu düşünebiliyor musunuz? Kendimizi hiç de hissetmediğimiz duyguların içinde buluruz ve onların yarattığı deneyimleri yaşarız.

İnsan düşünerek olmuş ya da olabilecekler hakkında yazdığı senaryolara o kadar inanıyor ki, olmayan bir şeyi olmuş gibi varsayıp, o düşüncenin duygusunu yaşıyor. Örneğin: Endişe duygusu… Daha olmamış bir olay hakkında olmuş gibi karar verme ve durumun karşılığı olan hissi yaşama değil midir?

Bazen de yaşadıktan sonra üzerinde düşüne düşüne mantıkla karar verdiğimiz, yeniden yazdığımız senaryolar var. Ve bu senaryolara ait duygular; kızgınlarımız, pişmanlıklarımız, keşkelerin ortaya çıktığı senaryolardan bahsediyorum. Sonra da akıllı akıllı diyoruz ki, o sırada fark etmemişim.

Belki de yaşarken hiç de o duyguda değildik. O sırada düşünmeye fırsatımız yoktu. Sonradan akıllıca düşününce ise pişman olduğumuza, kızdığımıza karar verdik. Oysa dikkatten kaçırdığımız, göz ardı ettiğimiz bir şey var: Hislerimiz… Onun ne dediğini, bize anlattıklarını çoğu zaman duyamıyoruz. Düşüncelerimizin sesi o kadar yüksek ki, onun tatlı mırıltısı arkada kalıyor.

Unutmamak lazım; ana kumanda merkezimiz hislerimiz, farkındalık polisi trafiği onun için düzenliyor. Yolları hislerimizin farkına varmamız için açıyor.

Bunun için benim önerim farkındalığımızı bir trafik polisi edasında çağırmak ve düşüncelerimizin arasına koymak. Böylelikle düşüncelerimizi durdurarak gerçek hislerimizin farkına varabiliriz.

bottom of page