ebrusener.JPG

İş & Yaşam Dengesinde

Mindfulness

Mindfulness ile İş ve Yaşam Dengesi Nasıl Sağlanır?

Kendinle çalışmayı öğrenmek için bir adım at, kendini keşfet

Yaşadığımız çağda yaşamlarımız her geçen gün daha da yoğunlaşıyor. Çalışan kadınlar, başarılı bir kariyer, sağlıklı ve formda bir beden, kaliteli ilişkiler, iyi bir gelir, sağlıklı sosyal ilişkiler ve aile olmak, anne olmak gibi devam eden listelerin hepsine birden sahip olmak ister.

Başarı genellikle iş hayatımızda veya özel hayatımızda aşırı başarılı olmakla tanımlanır. İş hayatımızdaki hedeflerimize aşırı odaklandığımızda, ilişkilerimiz zarar görebilir. Aynı şekilde profesyonel gelişim ihtiyaçlarımızı önemsemezsek, çalıştığımız işi veya kendi işimizi riske atabiliriz.

 

25 yıllık, kurumsal hayatımı işten çıkartılarak noktaladım. Bu durum bana kalp merkezli işimi yapmak için alan açtığı için minnettarım. Özellikle son beş yılımı bir şirketin pazarlama müdürü olarak cumartesi dahil çalışarak aynı zamanda çeşitli kişisel gelişim ve farkındalık eğitimleri vererek geçirdim. İstanbul’da yaşıyorum, her gün trafik çilesi, ergen bir erkek çocuğunun ilişki dinamikleri, bir eş ve yaşlı ebeveynlerin hassas duyguları arasında yaşamımı sürdürüyorum. Bir yandan sürekli eğitimler alıyor, sosyoloji bölümünde okuyor, dostlarım ve arkadaşlarım ile eğlenmek için zaman yaratmaya özen gösteriyorum. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

 

Çoğu zaman kolay olmuyor.

Benim en büyük yardımcım, meditasyon ile kendi içime dönerek farkındalıklarımı ThetaHealing® yardımı ile çalışmak oldu.

 

Beş yıldır yaptığım meditasyon ve bilinçaltı çalışmalarımı Mindfulness ile daha da profesyonel seviyeye taşıyarak, başkalarına da öğretmeye başladım.

Mindfulness ile iş yaşam dengesinin nasıl kurulduğunu biliyorum.

Ve bu gerçekten işe yarıyor.

Meditasyon seni öyle bir yere götürecek ki, stres ve kaygıların sadece kendine dönerek yapacağım egzersizler ile dönüşmeye başlayacak.

Bedenini izle,

Duygularını gözlemle

Sadece izle ve tanık ol

Sana destek olmama izin ver

Ve bu sadece senin için ücretsiz.

Keyfini çıkart.

 

Kendinle çalışmayı öğrenmek için bir adım at, kendini keşfet!

Kayıt için e-mail listeme üye olabilirsin.